icoFb.svgicoIns.svgicoLn.pngicoYou.svgicoEm.svg
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.

Co se u nás v poslední době událo?

Pontis - Rachot: Spojujeme generace

Kdo jsme?


Nízkoprahový klub Rachot, který patří pod organizaci Pontis Šumperk.Co děláme?


Poskytujeme pestrou paletu sociálních a doplňkových služeb širokému spektru osob. Jsme bezpečný prostor, útočiště, příležitost. „Naše děti“ potřebují podněty, možnost objevovat svůj talent, učit se novým dovednostem a respektu k sobě i ostatním. Chceme konkurovat nudě, mobilním telefonům a internetu. Chceme rozvíjet jejich talent, nabídnout atraktivní způsoby trávení volného času, umožnit zažít radost a ochutnat úspěch.


Spolupráce s Fotbalem pro rozvoj?


Fotbal se stal nedílnou součástí Rachotu relativně nedávno. O to intenzivněji se zaryl do klubového života. Vše umocnila situace kolem COVIDU. Náš nízkoprah začal mnohem více pracovat mimo zdi klubu samotného a trávit více času venku. Zejména na hřišti. Fotbal se stal středobodem všeho. Postupně se vytvořilo široké jádro dětí, které měly zájem se do našich fotbalových aktivit zapojovat. Z neorganizované činnosti se stala strukturovaná. Pravidelné tréninky, porady, zápasy. Spousta interakcí, spousta emocí, způsobů jak pracovat „tady a teď“, jak z neřešitelných situací udělat řešitelné. Tenhle náš fotbalový projekt pak vyústil ve vysněnou účast v LFF.V čem vidíme největší přínos Ligy?


Díky lize tak máme možnost ukázat, že spolu mohou hrát společně holky i kluci různých věků, temperamentů a zájmů. Tým Rachoťáků je extrémně soutěživý, velmi odhodlaný, zarputilý a emotivní.


Co se ještě podařilo?


Samotná účast v Lize férového fotbalu nás motivuje, inspiruje, učí a poskytuje nám možnost zažívat silné momenty, což je pro Rachoťáky moc důležité.


A jaký mají vztah k Lize vaši pracovníci?


Pro pracovníky je Liga dalším nástrojem, jak s dětmi pracovat a jak už bylo řečeno, počet těch, kteří mají zájem se rozrůstá.Organizátor

Ansley Hofmann


manažer projektu
poslat email

Veronika Dobrovská


PR & komunikace
poslat email