icoFb.svgicoIns.svgicoLn.pngicoYou.svgicoEm.svg
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.

Co se u nás v poslední době událo?

SREYNI: KAMPAŇ NA CELÝ ŽIVOT!

Dovedete si představit cestovat Evropou poprvé v životě, nevědět kam jedete a strávit měsíc pohromadě s bandou lidí, kteří nemluví vaším jazykem, jsou z jiné kultury, a dokonce ani nejedí to, co vy?


Jmenuju se Sreyni a je mi 20, jsem z Kambodži a toto léto jsem vyrazila do České republiky navštívit Fotbal pro Rozvoj jako mladý lídr z Football for Life v Phnom Penh. Abych řekla pravdu, nevěděla jsem, co budu v České republice dělat, jediné, co jsem věděla, bylo že tam strávím měsíc, naučím se něco o fotbale a workshopech pro mládež. Úplně jsem nevěděla, jaké to přesně bude.Byla jsem hodně nervózní a vylekaná, protože jsem nikdy mimo Kambodžu nebyla a letět sama do Evropy nebyla žádná legrace. Ale všechno se spravilo hned jak jsem se potkala s ostatními ambasadory. Potkala jsem Richie a Zoila z Kolumbie, Salima z Německa, Tomáše z Francie a Romana a Markétu z České republiky. Také jsem mohla poprvé poznat lídry Ansleyho, Štěpána a Soniu, kteří byli úplně nejlepší. Teď už můžu říct, že tito lidé mi úplně změnili život. Nasbírala jsem tolik zkušeností a dovedností jako týmovou práci, komunikaci, spolupráci, fotbalové cvičení, workshopy, fotbal 3 a mediaci. Také jsem se naučila žít dohromady jako rodina, i když jsme byli z různých částí světa, a jak se stát lídrem pro mládež.


První týden jsme strávili v Lanškrounu, učili si fotbalové cvičení, workshopy, fotbal 3 a také nějaké lekce z vedení mládeže. Pak se rozjela kampaň naostro a začali jsme náš první akční den v Ostravě, potom v Olomouci, Praze, Ústí, Hartenbergu a Plzni. Jeden z nejlepších okamžiků pro mne byl při turnaji v Ústí. Pamatuju si, že jsem byla hrozně šťastná, protože jsem měla příležitost zahrát si fotbal a nějaké hry s místními dětmi. V Ostravě na našem prvním akčním dnu jsem byla trochu nervózní a nadšená zároveň, protože jsem poprvé dělala mediátora. Bylo pro mne obtížné se s týmy domluvit, ale jak jsem si začala zvykat, užívala jsem si to čím dál víc a pomohlo mi to v řešení konfliktů a také v tom, jak udělat hru zajímavější. Byla to skvělá zkušenost, protože jsem potkala spoustu fantastických lidí a mohla pracovat s těmi úžasnými dětmi, které byly všechny moc milé a přátelské a moc jsem si užila, že jsem je mohla poznat a trávit s nimi čas. Zakončili jsme v Nezichově, kde jsme dělali závěrečné vyhodnocení a strávili spolu poslední chvilky.Přirozeně musím říct, že tam byli i náročnější momenty. Bylo pro mě těžké se přizpůsobit lidem z jiných zemí, protože jsem to nikdy dřív nedělal. Ale jak jsme spolu trávili víc času, za chvíli jsem se cítila jako doma a ostatní mi přišli jako moje druhá rodina, protože ke mně byli všichni milí a starali se o mne a ve všem mě podporovali. Protože jsme stále dělali všechno dohromady – jedli, vařili, uklízeli, spali a cestovali – byli jsme jako rodina, i když jsme si občas třeba nerozuměli, to přátelství bylo neocenitelné a z každého momentu je krásná vzpomínka.


Užívala jsem si každou chvilku strávenou s mladými lídry. Jeden z nejlepších momentů byl, když jsme si dali přátelský zápas s týmem z místní vesnice nedaleko Hamerského Domku. Všichni jsme byli v jednom týmu a koučoval nás fotograf Marek a díky jeho taktice jsme také vyhráli. Jindy jsme na ubytování v Ostravě zase našli místnost plnou pistolí na hraní a začali jsme po sobě střílet jako děcka, a nakonec jsme málem zabili Ansleyho, protože nás na něj bylo tolik. Měsíc mi utekl jako minuta a nikdy jsem neměla chuť odejít, ale nakonec se čas naplnil. Jsem moc vděčná všem těm lidem, kteří podnikli tuhle cestu se mnou a pomohli udělat kampaň ještě lepší. Chtěla bych tedy poděkovat všem, kteří stojí za tímhle projektem. Bez tohohle projektu bych nepoznala ty skvělé lidi, kteří mi změnili život k lepšímu a s kterými jsem se cítila jako člen rodiny, pracovali jsme jako tým a podporovali se navzájem jako bratři a sestry.Věřím, že přes fotbal jde lidi propojit. Všichni věříme v lepší svět a můžu potvrdit, že fotbal je skvělý nástroj, jak tomu pomoct. Fotbal může být a je skvělý způsob, jak vzdělávat mladé lidi a rozvíjet jejich schopnosti pro život. Na závěr, kampaň byla výjimečná v tom, jak dokázala propojit dohromady mladé lídry a pozvednout je.


Taky bych chtěla poradit mladým lídrům, aby nikdy nepřestali snít, protože nic není nemožné. Celý svět vám patří. Nebojte se opustit komfortní zónu, jak uděláte první krok, uvidíte, že svět je mnohem bohatší, než jste si představovali.Organizátor

INEX

Ansley Hofmann


manažer projektu
poslat email

Veronika Dobrovská


PR & komunikace
poslat email