icoFb.svgicoIns.svgicoLn.pngicoYou.svgicoEm.svg
Tento web používá cookies - více informací. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.

Co se u nás v poslední době událo?

Tváře Ligy: hráčka Kiki

Ahoj Kiki,mohla by ses představit? Kolik je ti let? Odkud jsi? Co studuješ?
Jmenuju se Kristýna Zítková (Kiki), je mi 15let a jsem ze Stodůlek a z Říčan. Chodím do prvního ročníku Gymnázia Milady Horákové v Praze.


Jak jsi objevil/a Fotbal pro Rozvoj?
Fotbal pro rozvoj jsem objevila přes LFF (ligu férového fotbalu), o které mi řekli na NZDM Krok v Modřanech a účastním se ji už skoro čtyři roky.


Co si myslíš o Lize férovéhé fotbalu? Jaké by bylo tvoje srovnání s jinými, běžnými ligami?
Myslím, že LFF založená na F3 fotbalu je velmi dobrý nápad. Je dobré vidět fotbal, který se hraje spíše na férovost. To je jedna z věcí, kterými se LFF liší například od Synot ligy. Já LFF a F3 fotbal chápu jako nástroj, jak naučit lidi pravý smysl fotbalu, který já vnímám jako zábavu, pohyb, přátelství a rozvoj po sociální stránce. A k tomu myslím, že liga dost směřuje.Jak podle tebe může Fotbal 3 pomoci tobě i ostatním?
Mně osobně F3 fotbal pomohl s komunikací a myslím, že hodně lidem také. Pozápasové a předzápasové dohody ,,nutí” lidí více mluvit a přemýšlet. Když jsem se v zápasech začala zaměřovat na to, abychom se nějak dohodli, tak se mi to snadno přeneslo i do života. Byla to velká změna a krok kupředu.


Znáš Ligu téměř od jejího začátku. Jaký je z tvého pohledu její vývoj?
Z mého pohledu hráče mi přijde, že liga se za ty tři roky moc nevyvinula, jen přidala pravidlo, které popostrčí trochu kluky k přijetí holek do týmu, což je podle mě dobře. Fotbal není jen klučičí sport.


Vybaví se ti něco, co bys chtěl/a ve spojení s Ligou vyzdvihnout, vyprávět?
S reprezentací LFF jsme jeli na turnaj do Budapešti. Byl to pro mě velký zážitek, protože jsem nikdy nebyla v cizině a navíc jsem si vyzkoušela, jak dobrou mám angličtinu. Byli tam Poláci, Slováci, Rakušani, Němci a nevím ani, kdo ještě. Poslední den byl pro mě nejzajímavější, i když se netýkal fotbalu. Dělali jsem s Poláky na sebe různé vtípky, které mnohdy byly možná až přehnané. Bylo super poznat nové lidi. Dokonce i po návratu jsme byli s Poláky a Slováky v kontaktu.


Hraješ teď za jeden pražský tým, jaké jsou tvé další fotbalové plány?
Hraju teď za DFK Bohemians Praha, která sídlí v Uhříněvsi. Fotbalové plány jsem měla, měla jsem sen se dostat do ženské profi ligy, která bohužel v ČR není, ale to se změnilo. Zůstávám u fotbalu spíše jako u koníčku.


Jak si představuješ sama sebe za dva, tři roky?
Sama sebe za tři roky vidím úspěšně maturovat a být přijata na vysokou školu.Organizátor

INEX

Ansley Hofmann


manažer projektu
poslat email

Veronika Dobrovská


PR & komunikace
poslat email